دیزل ژنراتور در نیروگاه برق

همان طور که در مقالات قبلی در مورد اهمیت ساختار دیزل ژنراتور ها در صنعت تولید برق صحبت کردیم و آن را بار ها مورد بررسی قرار دادیم، گفتیم که دیزل ژنراتور ها نقش عمده ای در صنعت تولید برق دارند. بنابراین در این مقاله می خواهیم چند مورد از شیوه های استفاده دیزل ژنراتور در نیروگاه های برق و شعبه های آن را برای شما بیان کنیم.

ذغال سنگ ، گاز طبیعی ، نفت و تولید هسته ای

دیزل ژنراتور ها در اکثر نیروگاههای دارای ذغال سنگ ، گاز و نفت به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و تقریباً همه نیروگاه های هسته ای در ایالات متحده دارای منبع تغذیه پشتیبان اضطراری برای نیازهای کمکی این ایستگاه هستند.

این کمکی ها شامل پمپ های بحرانی ، فن ها ، واحدهای هیدرولیک ، شارژرهای باتری ، چرخ دنده های چرخشی برای توربین های بخار و موارد دیگر هستند.

در نیروگاههای بزرگ معمولاً حداقل یک مجموعه دیزل ژنراتور اضطراری در واحد وجود دارد. این ژنراتورهای دیزلی با فعال شدن یک رله تحت ولتاژ به طور خودکار شروع می شوند ، معمولاً به دلیل عدم موفقیت سرویس ایستگاه در هنگام قطع واحد تولید آفلاین است .

در نیروگاه های ذغال سنگ این سناریو امری عادی نیست. سیستم های الکتریکی مانند رله برای ترانسفورماتورها و / یا مدار شکن می توانند به دلیل وجود آب ، گرد و غبار ذغال سنگ و بقایای خاکستر که ذاتاً راه را برای تجهیزات پیدا می کنند به زمین بیایند و از بین بروند.

در یک نیروگاه هسته ای معمولی در هنگام قطع برق ، یک باتری پشتیبان از تجهیزات مهم مانند پمپ های خنک کننده راکتور نیرو می گیرد.

بیشتر بخوانید :   عیب یابی و تعمیرات دیزل ژنراتور

سپس دیزل ژنراتورهای پشتیبان از ایستگاه های کمکی و شارژرهای باتری شروع و نیرو می گیرند. از سیستم های پشتیبان بیشتر استفاده می شود ، این شامل پمپ های دیزل قابل حمل برای خنک کننده راکتور است.

تولید نیرو

در تأسیسات Hydro Generation ، استفاده بسیار مهم دیگر از دیزلها قابل ذکر است. آنها نه تنها نیرو پشتیبان برای واحدهای تولید کننده تأمین می کنند ، بلکه در بیشتر موارد نیرو اضطراری را نیز به دروازه ها سرریز می کنند که برای جلوگیری از سرریز شدن سد در هنگام وجود شرایط جاری شدن سیل استفاده می شود و مناطق پرجمعیت از پایین دست این امکانات را تهدید می کند. به دلیل فواصل بین کنترل های سرریز و نیروگاه ، معمولاً دو یا چند دیزل ژنراتور در سایت های سد مدرن وجود دارد.

پست های ایستگاه ها

پست های فرعی و تعویض قطعات شامل قطعات مورد نیاز برای توزیع و انتقال برق با ولتاژ مورد نظر به مشتریان شرکت های برق می باشد. قطع کننده های مدار ، ترانسفورماتورها ، رله محافظ و سیستم های ارتباطی که این دستگاه ها را کنترل می کنند ، همه نیاز به منبع تغذیه پشتیبان در هر زمان از دست رفتن نیرو به ایستگاه دارند.

این قطع برق در بسیاری از مناطق جغرافیایی به طور مکرر اتفاق می افتد و معمولاً در اثر طوفان ، رعد و برق و وزش باد شدید ایجاد می شود که می تواند خطوط برق را کاهش دهد.

از بانک های باتری استفاده می شود تا به طور موقت رله محافظ را تغذیه کنید ، اما فقط برای مدت کوتاهی پشتیبان تهیه خواهید کرد در این مواقع بحرانی ، ژنراتورهای پشتیبان دیزل به صورت خودکار وارد اینترنت می شوند و از شارژرهای باتری استفاده می کنند تا ولتاژ باتری های باتری را از افت خیلی کم در امان بمانند ، از خرابی تجهیزات باتری و ایستگاه جلوگیری می کنند.

بیشتر بخوانید :   آشنایی با دیزل ژنراتور ها

Blackstart

طبق قانون فدرال ایالات متحده ، کلیه ارائه دهندگان برق (شرکت های برق) موظف هستند دستورالعمل شرکت برق NERC-North America را برای ترمیم برق در صورت قطع برق به مشتریان خود رعایت کنند. این روش ترمیم برق “Blackstart” نامیده می شود.

اکثریت قریب به اتفاق روش های Blackstart شامل استفاده از مجموعه های دیزل ژنراتور است. از ژنراتورهای هیدرولیک نیز ممکن است استفاده شود زیرا اسب بخار آماده نیست اما از ژنراتورهای دیزلی هیدرولیک نیز برای اجرای کمک های خود در طول Blackstart استفاده می کند.

نیروگاه های دیزل

در بسیاری از نقاط جهان ، از جمله ایالات متحده ، مناطق جغرافیایی وجود دارد که استفاده از ژنراتورهای دیزل تنها گزینه مناسب برای تأمین برق قابل اعتماد به مردم محلی است.

آلاسکا نمونه ای از این روش است که شرکت های برق در آنجا از نیروگاه های تولید دیزل به عنوان مؤلفه اصلی نمونه کارها در تولید برق استفاده می کنند. بسیاری از این سایت ها به شبکه برق وصل نمی شوند و باید فرکانس و ولتاژ خود را کنترل کنند.

انرژی سبز

Green Energy یک تلاش سریع و رو به رشد و آشکارا محبوب در سراسر جهان است. نیروگاه هایی وجود دارند که از گازهای دفن زباله استفاده می کنند که حاوی 40٪ -60٪ متان و سایر گازها برای تأمین سوخت نیروگاه ها هستند.

بسیاری ، اگر نه اکثر آنها گیاهان دیزلی هستند. به این نیروگاه ها پروژه های LFGTE (محل دفن زباله به انرژی) گفته می شود و یک منبع تجدید پذیر است. از ژوئیه سال 2013 ، 621 پروژه انرژی دفن زباله در ایالات متحده وجود داشته است.

بیشتر بخوانید :   استفاده از کانوپی برای دیزل ژنراتور

منبع :
https://www.dieselserviceandsupply.com/Power_Plants_and_Diesel_Generators.aspx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *