خرید دیزل ژنراتور

یکی ازمهمترین موضوعات در مورد خرید یک دیزل ژنراتور نوع کارایی و کاربرد آن است. برای اینکه اگر به این موضوع یعنی نوع کارایی دیزل ژنراتورکه یک مولد برق در هنگام خرید توجه نکنیم در آینده در هنگام استفاده از آن دچار مشکل خواهیم شد.

مراجعه به یک فروشگاه و خرید ارزان ترین دیزل ژنراتور بدون در نظر گرفتن کاربرد آن نه تنها بهترین روش نمی باشد بلکه  همان طور که گفتیم می تواند باعث خسارتهایی شود به همین خاطر همیشه بهتر است قبل از خرید، اول کاربردهای دیزل ژنراتور خود را مشخص کنید.

 چند کاربرد مهم برای انتخاب یک دیزل ژنراتور را به خاطر بسپارید

 1. برای تامین برق اضطراری یا دائمی
 2. a. برای تامین برق اضطراری

در مراکز تولیدی و صنعتی مانند کارخانه ها و سایر سازمان های دولتی مانند بیمارستان ها و فرودگاه ها, که قطع برق موجب خسارات شدید مالی و حتی جانی می شود، کارایی دارد. کاربرد این نوع دیزل ژنراتور زمانی است که برق قطع می شود پس ضرورتی ندارد در هنگام خرید، دیزل ژنراتوری با توان بالا و سایز بزرگ انتخاب کنید برای این کار دیزل ژنراتوری با توان پایین و سایز کوچک می تواند مناسب می باشد.

 1. b. برای تامین برق دائمی

در مکان هایی دور افتاده  که برق کلا نیست ویا در جایی هستید که استفاده از برق شهر و خطوط برق هزینه بالایی دارد پس برای اینکه از لحاظ اقتصادی مناسب باشد بهتر است از دیزل ژنراتور دائمی استفاده شود مانند رستوران ها و تالارها و معادن و …

 1. 2. سه فاز یا تک فاز
 2. a. ژنراتورهای سه فازی
بیشتر بخوانید :   نکات رسیدگی به دیزل ژنراتور

این ژنراتورها اکثرا برای تولید برق در صنایع کاربرد دارند و ضریب توان برای این نوع ژنراتورها ۸/۰ می باشد.

 1. b. ژنراتور های تک فازی

این نوع ژنراتورها عمدتا برای تولید برق در پروژه های کوچک و در مناطق مسکونی بیشتر کاربرد دارند و اغلب از این نوع ژنراتورها استفاده می کنند. ضریب توان این نوع ژنراتورها یک است و اغلب این ژنراتورها بیشتر از ۴۰کیلووات برق تولید نمی کنند.

 1. برای مصارف روشنایی یا جوشکاری
 2. a. برای مصارف روشنایی

اگر هدف از خرید دیزل ژنراتور برای روشن کردن محیط می باشد، در این موارد شما می توانید نوع ارزان تر و مقرون به صرفه تری را تهیه کنید.

 1. b. برای مصارف جوشکاری

اما اگر هدف از خرید دیزل ژنراتور برای جوشکاری کردن باشد. قطعا مدل های ارزان و ضعیف جواب نمی دهد و باید هزینه بیشتری صرف کنید تا دیزل ژنراتور قوی تر و بهتری خرید کنید.

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور و نکات مهم در خرید آن ها

 • دیزل ژنراتور ها در اندازه های متنوع

دیزل ژنراتور در اندازه های متنوع و با کاربرد های مختلفی وجود دارد.

دیزل ژنراتور با ظرفیت های 5-50 KW

در بازار برای مصارف خانگی از این نوع دیزل با این ظرفیت، به راحتی در دسترس می باشد

دیزل ژنراتور با ظرفیت از ۵۰ KW الی ۳ مگاوات

از این دیزل ژنراتور های با این مقدار ظرفیت، در کارهای صنعتی و بیشتر در مراکز بیمارستانی، ساختمان سازی و راهسازی، کشاورزی، مراکز فناوری و اطلاعات و ارتباطات و … کاربرد دارد.

دیزل ژنراتور های خانگی

عموما مدل های خانگی جمع و جور تر و از لحاظ جابجایی راحت تر هستند. در هنگام خرید دیزل ژنراتور خانگی به نکات زیردقت کنید:

 1. میزان مصرف دیزل ژنراتور های خانگی از موارد مهمی است که در هنگام خرید باید دقت کافی بکنید.
 2. سعی کنید در هنگام خرید به اصل بودن مارک خریداری شده دقت کنید در غیر این صورت اگر مارک خریداری شده اصل نباشد زود خراب می شود و نیاز به سرویس در زمان کوتاهی بعد از استفاده خواهد داشت که اصلا خرید جالبی نخواهد بود.
 3. موضوع مهم دیگر که باید توجه کنید گارانتی و خدمات پس از فروش است که باید در هنگام خرید به آن دقت کرده و از داشتن این خدمات مطمئن شوید. و حتما کارت یا برگه گارانتی دستگاه را از شرکت یا فروشنده دریافت کنید.
 4. دستگاه های دیزل ژنراتور خانگی میزان برقی که تولید می کنند ۱ تا ۲۰ کیلو ولت آمپر (KVA) است. در موارد کمی دیزل های پیشرفته تر و بزرگ تر نیز وجود دارند که میزان برق تولیدی به ۲۰۰۰KVA نیز می رسد.
 5. دیزل ژنراتوری را انتخاب کنید که امکان کنترل میزان تولید برق و همین طور مصرف انرژی را داشته باشد.
بیشتر بخوانید :   تعیین سایز مناسب برای ژنراتور

نکات دیگر جهت راهنمای خرید دیزل ژنراتور

 • اگر قصد دارید دیزل ژنراتور دست دوم بخرید حتما به ساعت کارکرد دیزل ژنراتور توجه کنید. اگر ساعت کارکرد بالایی دارد از خرید منصرف شوید.
 • حتما به این موضوع مهم دقت کنید قبل از خرید دیزل ژنراتور به فکر تامین قطعات دیزل-ژنراتور باشید و هیشه دیزل ژنراتوری را خریداری کنید که تامین قطعات یدک سخت نباشد و به راحتی بتوان این قطعات را به هنگام تعمیر یا تعویض تهیه کرد.
 • در هنگام خرید دیزل ژنراتور باید به پلاک موتور یا ژنراتور که هست دقت کنید .در برخی موارد این پلاک ها برای سوء استفاده کپی یا دست کاری می شود به این موضوع نیز در هنگام خرید خیلی دقت کنید.
 • اهمیت نوع اسمبل کردن دیزل با ژنراتور و قرار دادن آن بر روی شاسی دیزل ژنراتور موضوع مهم دیگری است که نباید نادیده گرفت. در واقع کوپله کردن دیزل ژنراتور بسیار اهمیت دارد.

عواملی که کیفیت کوپله دیزل ژنراتور را مشخص می کنند

به طور کلی مواردی که کیفیت کوپله دیزل ژنراتور را متمایز می کند عبارتند از:

 1. دقت در اسمبل کردن دیزل و ژنراتور
 2. استفاده از لوازم جانبی مصرفی به کار رفته در کوپله
 3. تابلو کنترل دیزل ژنراتور
فاکتورهایی که مجموع آنها کیفیت و عمر کوپله دیزل ژنراتور شما را تضمین می کند
 1. کیفیت قطعات استفاده شده در تابلو کنترل (قطعات با کیفیت پایین به شدت بر روی کیفیت نهایی و قیمت دیزل ژنراتور تاثیر می گذارد).
 2. نوع و ضخامت ورق در شاسی متناسب با وزن دیزل ژنراتور باشد.
 3. از گلندهای مقاوم به نفوذ آب و گردو غبار در تابلو و ژنراتور استفاده شود.
 4. از چهارچوب مناسب رادیاتور در کوپله دیزل ژنراتور جهت تحمل وزن و جابجا نشدن آن در طول عمر دیزل ژنراتور استفاده گردد.
بیشتر بخوانید :   انواع سیستم برق اضطراری

برای خرید انواع دیزل ژنراتور می توانید از کارشناسان شرکت یاران صنعت پرداز مشاوره بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *