یکی از بزرگ ترین و قوی ترین شرکت های فعال در زمینه ساخت و تولید دیزل ژنراتور ها، برند ولوو پنتا (VOLVO PENTA) است. این شرکت در سال 1868 در یکی از شهرهای سوئد تاسیس شد و در ابتدا تجهیزات چدنی و فلزی مانند بویلر ، خرمن کوب و .. تولید می کرد. ولوو پنتا امروزه به عنوان یکی از شرکت های برتر در زمینه ی ساخت تجهیزات دریایی و دیزل ژنراتورهای صنعتی در جهان شناخته شده می باشد.

در این مقاله به توضیح مختصری از دلیل نامگذاری برند ولوو پنتا و تاریخچه تاسیس آن می پردازیم

دیزل ژنراتور ولوو

این شرکت، یکی از تامین کنندگان برتر موتور و مجموعه ی کامل سیستم های تولید برق (high-tech industrial power generators) برای کاربردهای دریایی و صنعتی می باشد.تمام تلاش این شرکت بر روی تامین محصول مناسب با کیفیت مناسب برای خریداران متمرکز شده است. شرکت ولوو پنتا تعهد عمیقی در خصوص کیفیت ، ایمنی و مسائل زیست محیطی دارد.

وجود یک شرکت تخصصی در مجموعه ی قدرتمندی مانند گروه ولوو ( VOLVO Group) از مهم ترین ویژگی ها و مزایای شرکت ولوو پنتا است. این موضوع انعطاف پذیری یک سازمان کوچک همراه با پشتیبانی فنی و مالی مورد نیاز برای توسعه ی مداوم و پیشرو در محصولات خود می باشد.

بیشتر بخوانید : معرفی برند پرکینز

در میان دیزل ژنراتورها با برندهای مختلف، دیزل ژنراتورهای شرکت ولوو پنتا دارای دور موتور و در نتیجه فرکانس خروجی ثابت تری هستند و تغییرات در آنها کمتر دیده می شود. این ویژگی ثبات در دیزل ژنراتورهایی که گاونر مکانیکی یا الکترومکانیکی دارند دیده نمی شود.

دیزل ژنراتور برند ولوو پنتا که گاهی به آن موتور برق هم گفته می شود، دارای قطعه الکترونیکی مهمی به نام ECU است. این قطعه دو وظیفه مهم و اساسی را بر عهده دارد.

تنظیم دور موتور، پاشش سوخت و تغییر سطح ولتاژ سوزن های انژکتور، کنترل و حفاظت موتور دیزل

1 دیدگاه در “تاریخچه شرکت ولوو پنتا”

  • شرکت ولوو واقعا دیزل های با کیفیتی رو تولید میکنه
    کار من به دیزل ژنراتور یه جورایی مرتبطه و کیفیت ولوو رو دیدم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *