دیزل ژنراتور لوری سومر

دیزل ژنراتور ولوو پنتا

یکی از مدل های معروف دیزل ژنراتور ولوو، سری لوری سومر است که از کوپل موتور دیزل ولوو و ژنراتور لوری سومر فرانسه تولید می گردد.
در یکی از مقالات که به معرفی کامل برند ولوو پرداختیم، گفتیم که کمپانی ولوو از سال 1907 با تولید موتورهای قایق شروع به فعالیت کرد.

از طرفی کمپانی PENTA از سال 1927 کار تامین موتورهای احتراق داخلی (ICEs) برای اتوموبیل های ولوو را به عهده دارد. این دو کمپانی از سال 1935 با هم ادغام و تحت نام تجاری ولوو پنتا (VOLVO PENTA) به فعالیت خود ادامه می دهند.
شرکت ولوو پنتا (VOLVO PENTA) یکی از تامین کنندگان برتر موتور و مجموعه ی کامل سیستم های تولید برق (high-tech industrial power generators) برای کاربردهای دریایی و صنعتی می باشد.

تمام تلاش این شرکت بر روی تامین محصول مناسب با کیفیت مناسب برای خریداران به خصوص برای خرید دیزل ژنراتور متمرکز شده است که همین امر باعث شده تا مشتریان این برند از محصولات و خدمات آن راضی باشند.

بیشتر بخوانید : قدرت دیزل ژنراتور کامینز

کوپل دیزل ولوو با ژنراتور لوری سومر

یکی از مزیت های دیزل های برند ولوو، سابقه حضور محصولات آن در ایران است که دارای زمینه مثبت ذهنی در بین اکثر مردم می باشند.

اما باید توجه داشت توان موتور های دیزل ولوو در کاربری ژنراتور های دیزلی در مقایسه با بسیاری از برند های مطرح و بزرگ در این زمینه بسیار محدودتر است. توان دیزل های VOLVO PENTA در کاربری دیزل ژنراتور تنها از رنج 85 KVA تا 700 KVA است.
به عنوان مثال در تولید دیزل ژنراتور های ولوو در توان 650 KVA از موتور دیزل 16 لیتری TAD1643GE استفاده می گردد در حالی که موتور دیزل پرکینز مشابه در همین توان مدل 2806A-E18TAG1A می باشد که دارای حجم موتور 18 لیتر می باشد.
این اختلاف حجم موتور بین محصولات ولوو با دیزل های کامینز و پرکینز در اکثر توان ها دیده می شود. همین امر سبب ضعف نسبی دیزل ژنراتورهای ولوو در نحوه پاسخ گویی به خصوص در مناطق گرمسیر جنوب ایران گردیده است.

بیشتر بخوانید :   دیزل ژنراتور در نیروگاه برق

البته این موارد گفته شده در مقایسه با برندهای پرکینز و کامینز مطرح گردیده است و هرگز به معنای عدم کارایی دیزل ژنراتورهای با موتور ولوو نمی باشد.
موتور دیزل ولوو همچون سایر برندهای موتور دیزل میتوان با تمام ژنراتورهای موجود کوپل نمود.

با توجه به استاندارد شدن ژنراتورهای یک سربلبرینگ در این صنعت دیگر نیازی به واسط کوپلینگ در تولید دیزل ژنراتور وجود ندارد که در هنگام تهیه آن ها خود از مدل یک سربلبرینگ ژنراتورها استفاده نمایید.

تولید ژنراتور دیزلی ولوو با ژنراتور لوری سومر

ژنراتور های سری لوری سومر نیز از برترین برندهای ژنراتور در دنیا می باشد. شاید بزرگترین عیب ژنراتور لوری سومر حضور ضعیف آن در بازار ایران در مقایسه با ژنراتورهای نوع مکالته و خصوصا استمفورد است.


اما با توجه به محدودیت موتورهای دیزل ولوو در توان های بالا جهت کاربری دیزل ژنراتور از مدل های کامینز و پرکینز استفاده می گردد.

در پایان باید متذکر شد که شرکت یاران صنعت پرداز، افتخار خدمت رسانی به شما عزیزان را دارد و شما می توانید برای خرید دیزل ژنراتور با کارشناسان ما تماس بگیرید

1 دیدگاه در “معرفی دیزل ژنراتور مدل لوری سومر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *