تشخیص-نام-دیزل-ژنراتورها

همانطور که در بخش محصولات سایت شرکت یاران صنعت پرداز، مدل های مختلف دیزل ژنراتور را مشاهده می کنید، می بینید که در قسمت توضیحات و معرفی هر مدل، مشخصات برجسته ای از جمله نام دیزل ، حجم موتور، تعداد سیلندر، توان و قدرت دیزل ژنراتور و … ذکر شده که بالاخره موارد مهمی در انتخاب مشتری به هنگام خرید دیزل ژنراتور می باشد.

این نامگذاری، به نوعی شناسه یک مدل دیزل ژنراتور و یا یک سری ساخت از آن ها است که اصولی کلی دارد و در این جا به طور مختصر به آن می پردازیم.

اصول نامگذاری دیزل ژنراتور پرکینز :

در این جا ما یک تصویر از کاتالوگ های نمونه محصولات شرکت پرکینز را آورده ایم که می توانید نام مدل و سایر مشخصات آن را مشاهده کنید :

نامگذاری دیزل ژنراتور

اصول نام گذاری دیزل ژنراتور ها در شرکت پرکینز به این صورت است که اول سری (خانواده) موتور دیزل نوشته می شود. به عنوان مثال سری 400 که شامل موتورهای 403 A-11G1 و یا 404 A-22G1 و … می باشد، در واقع زیر مجموعه ای از عدد 400 هستند. همچنین سری 1100 که شامل موتورهای 1103A-33G یا 1104A-44TG1  و … می باشد، در واقع زیر مجموعه ای از عدد 1100 هستند و همینطور موتور دیزل پرکینز سری 1500 و سری 2000 شامل 2200 و 2500 و 2800 و 4000 شامل 4006 و 4008 و 4012 و 4016.

پس از خانواده موتور تعداد سیلندر (3,4,6,8,12,16)، سپس استاندارد آلایندگی دیزل ژنراتور، قسمت بعد شامل حجم موتور دیزل بر اساس لیتر و در صورت وجود توربو شارژ و یا افتر کولر به ترتیب حروف T و A ذکر می گردند. دقت داشته باشید با توجه به گستردگی حجم تولید موترو دیزل این کمپانی تنها موتورهای دیزل پرکینز سری تولید توان یا همان Power Generation در این بخش توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید :   تعمیر دیزل ژنراتور الکتریکی

همچنین هر بخش از موتور پرکینز نشان گر مشخصه فنی از موتور می باشد.

بیشتر بخوانید : موارد تاثیرگذار در قیمت گذاری دیزل ژنراتور

نمونه نامگذاری

برای نمونه دیزل پرکینز مدل 2506A-E15TAG1  با توان 550 KVA در زیر به طور کامل توضیح داده شده است و همانطور که مشخص می باشد هر بخش از نام تیپ دیزل، معرف مشخصه ای از آن می باشد:

توجه داشته باشید هر موتور دیزل همچون خودرو دارای شماره سریال مختص به خود می باشد که گویای تمام مشخصات آن موتور می باشد. جهت اطلاع در مورد مشخصه های سریال موتور دیزل پرکینز می توانید از قسمت تماس با ما، با کارشناسان شرکت یاران صنعت پرداز تماس داشته و مشاوره بگیرید. شرکت های سازنده دیزل و نمایندگان رسمی آن ها این امکان را دارند که تنها با شماره سریال دیزل ژنراتور تمام مشخصات و قطعات آن را در اختیار شما قرار دهند.

اصول نامگذاری دیزل ژنراتور ولوو پنتا :

تمامی برند ها و شرکت های دیزل ژنراتور، معمولا از همان قاعده نامگذاری شرکت پرکینز استفاده می کنند و در مواردی کوچک اصول خاص خود را نیز دارند. دیزل ژنراتور ولوو نیز به همین صورت است. به عنوان مثال دیزل ژنراتور ولوو 16 لیتری مدل TAD1642GE با توان خروجی 650 KVA می باشد. که این هم در ابتدا سری آن را مشخص می کند سپس حجم موتور و باقی اطلاعات کلی را در اختیار مشتری قرار می دهد.

2 دیدگاه در “نحوه نامگذاری بر دیزل ژنراتورها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *