استفاده-از-انرژی-خورشیدی-در-برق-اضطراری

استفاده از انرژی خورشید برای برق اضطراری

امروزه به دلایل مختلف، استفاده از انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در صنایع مختلف به خصوص صنعت برق مانند زمینه های الکتریکی برای تولید برق، دیزل ژنراتور ها، برق اضطراری و زمینه های آبگرمکن خورشیدی برای تولید آب گرم می­باشد. خوشبختانه ایران، به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی و شرایط آب و هوایی مناسب و همچنین موقعیت خوب خورشید برای تابش، یکی از مستعد ترین کشورها در زمینه بهره برداری انرژی خورشیدی با میزان تابش خورشید بالا می ­باشد

مهمترین پارامتری که در شرایط جغرافیایی مختلف بر روی ظرفیت پانل های خورشیدی مولد توان تاثیر می گذارد متوسط تابش روزانه آفتاب در یک منطقه بر حسب ساعت است. خوشبختانه از این لحاظ ایران، کشوری است که اکثر روزهای سال را آفتابی می­گذراند و متوسط سالانه روزهای آفتابی در آن در حد استاندارد می­باشد. جدول زیر بیانگر متوسط مدت تابش آفتاب بر حسب ساعت در ماه های مختلف سال در شهر تهران است که توسط واحد امکان سنجی شرکت اندازه­گیری شده، و ارائه می­گردد.

با توجه به جدول زیر میتوان نتیجه گرفت که متوسط تابش آفتاب در شهر تهران با ماکزیمم توان تقریبا  ۸ ساعت در روز است که البته این مقدار در تابستان بیشتر و در زمستان کمتر خواهد بود.

استفاده از انرژی خورشید برای برق اضطراری

بیشتر بخوانید :   تاریخچه شرکت پرکینز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *